7 Klausimai, Kuriuos Reikia Atsakyti, Renkantis 3D Spausdinimo Technologiją ir Medžiagą

Adityvieji metalai, lazerinis sulydymas, plastiko milteliai, lydiniai, fotopolimerai – šį sąrašą galima tęsti be galo. Šiandien galima rinktis iš gausybės 3D spausdinimo technologijų ir medžiagų, kurių tik daugėja. Dinamiškoje adityviosios gamybos rinkoje dažnai būna sunku susigaudyti, ypač jeigu dar tik mokotės apie procesus. Tam, kad padėtume Jums apsispręsti dėl reikiamo proceso ir medžiagos, mes parengėme tai išsiaiškinti padėsiantį klausimyną.

3D Spausdinimas - 7 Klausimai Renkantis 3D Spausdinimo Technologiją ir Medžiagą

1. Paskirtis. Kokia yra galutinio produkto paskirtis?

Jums gali reikėti pagaminti nedidelę partiją sudėtingų, galutiniam naudotojui skirtų detalių, kurios turėtų būti pagamintos iš tvirtų medžiagų, būtų atsparios deformacijai ir lengvai pakartojamos. Nepelningas precizinio liejimo modelis yra vienkartinis ir turi būti pagamintas itin kruopščiai.

2. Funkcija. Kokia detalės funkcija?

Jei detalės funkcija tik estetinė, pakaktų, kad savo išvaizda ir pojūčiu ji atitiktų galutinę detalę. O galbūt Jūs ketinate pagaminti intensyviai naudojamą detalę, kuri turės susilenkti, užsifiksuoti arba išlaikyti atitinkamas apkrovas, todėl prireiks tikslesnio proceso ir tvirtesnių medžiagų.

3. Atsparumas. Kur detalė bus naudojama?

Pavyzdžiui, jeigu reikia aukštai temperatūrai atsparios detalės, iš karto atkrenta daugybė procesų ir medžiagų. Jei detalė bus naudojama lauke, Jums reikėtų UV spinduliams atsparios medžiagos. Jei detalė sąveikaus su žmogaus kūnu, Jums reikia biologiškai suderinamos medžiagos.

4. Ilgaamžiškumas. Kiek ilgai detalė turi tarnauti?

Įvertinkite panaudojimo ciklų skaičių ir trukmę. Pavyzdžiui, liejimo formą galima naudoti šimtus ciklų ir ją veikti ilgai trunkančia trintimi, tačiau prototipavimui gali pakakti ir savaitės. Kai kurios 3D spausdinimo medžiagos yra funkcionalios tik labai trumpą laiką, o kitos savo mechanines savybes išsaugo metų metus.

5. Estetika. Kaip turi atrodyti detalė, jos forma, pojūtis liečiant?

Fotopolimeriniai procesai, tokie kaip stereolitografija (SL) ir „PolyJet“, suteikia galimybę detales nuglotninti dar mašinoje, tačiau tam naudojamos medžiagos nėra pačios ilgaamžiškiausios. Jei pasirenkate procesą, kurio metu naudojami termoplastikai ir plastiko milteliai, pavyzdžiui, lazerinis sulydymas (LS) ir lydžiosios masės formavimas (FDM), galima pagaminti stipresnes ir ilgaamžiškesnes dalis, tačiau glotnų paviršių dažnai galima išgauti tik po papildomo apdirbimo.

6. Ekonomiškumas. Koks yra Jūsų biudžetas ir terminai?

Jeigu turite fiksuotą biudžetą ir turite pagaminti dalį už X sumą, tuomet Jūsų sprendimas labiau priklausys nuo kainos, o ne nuo kokybės. Trukmė ir kokybė dažnai prieštarauja viena kitai. Greitai pagaminta detalė, gali būti ne tokia kokybiška. Tačiau mes suradome būdų, kaip sutrumpinti projekto įgyvendinimo trukmę ir sumažinti kaštus taip, kad nenukentėtų kokybė, įskaitant skirstymą partijomis, vienų detalių įleidimą į kitas, mastelio keitimą, skirstymą sekcijomis, sluoksniavimą, „ID-Light“ gamybą ir krypties koregavimą, kad sumažėtų sunaudojamos medžiagos kiekis.

7. Prioritetai. Koks yra svarbiausias sprendimą lemiantis veiksnys?

Įvertinkite pagrindinę užduotį ir projekto tikslus. Dažnai jie gali būti keli, tačiau priimdami sprendimą turėtumėte vadovautis pagrindiniais prioritetais ir pasirinkti tinkamus 3D spaudos technologijų ir medžiagų variantus.

Pateikiame Pavyzdį, Kaip Šį Klausimyną Galima Pritaikyti

Pavyzdys – palydovų dalys:

3D Spausdinimas - Palydovai ir Palydovų Dalys

Paskirtis: palydovinė antenų sistema
Funkcija: laikys antenų laidus
Atsparumas: ekstremalių kosmoso temperatūrų poveikis ir slėgis bei vibracija erdvėlaivyje
Ilgaamžiškumas: neribotas tarnavimo laikas
Estetika: dalys turi būti suderinamos su apsauginiais dažais
Ekonomiškumas: klientas sutrumpino projekto įgyvendinimo trukmę, sujungdamas kelias sąrankas į vieną dalį
Prioritetai: atsparumas
Pasirinkimas: lydžiosios masės formavimas (FDM) ir ULTEM 9085

Jūsų detalės eksploatacinius parametrus ir galutinį rezultatą labai stipriai veikia tinkamos adityviosios gamybos technologijos ir medžiagos pasirinkimas. Svarbiausia prisiminti, kad adityviajai gamybai netinka principas „vienas dydis tinka visiems“. Būtina žinoti kiekvieno proceso ir kiekvienos medžiagos privalumus ir trūkumus arba bendradarbiauti su tai išmanančiu ekspertu. Atsakę į šiuos klausimus galėsite geriau orientuotis dinamiškoje rinkoje.

Ar Jau Pasiruošę Imtis Darbo?

Paprasčiausias būdas savo projektui gauti kainos pasiūlymą – pasinaudoti mūsų nesudėtingu kainos paklausimo įrankiu.

Gauti Pasiūlymą

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika