Kaip Pasirinkti FDM ir PolyJet Medžiagą?

Dauguma inžinierių ir dizainerių turi galimybę kaip ekspertai parinkti medžiagą liejimo slegiant projektams. Tačiau, kai kalbama apie 3D spausdinimą, medžiagų parinkimas labai skiriasi. Tam, kad galėtumėte pasirinkti konkrečiam darbui tinkamiausią medžiagą, turėsite mąstyti plačiau – ne vien tik apie liejimo formas.

Pažangiausios 3D spausdinimo technologijos, pavyzdžiui, lydžiosios masės formavimas (FDM) ir „PolyJet“, iš esmės yra kitokie detalių gamybos procesai nei liejimas slegiant, todėl renkantis konkrečiam darbui tinkamiausią medžiaga tenka atsižvelgti į gausybę unikalių aplinkybių. Šiame vadove aptariami veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis geriausią medžiagą kitam Jūsų FDM arba „PolyJet“ projektui.

3D Spausdinimo Technologijos

Naudodamiesi adityviosios gamybos technologijomis galite sukurti aukštos kokybės sudėtingų prototipų ir funkcionalių detalių, pagamintų iš plataus pasirinkimo realių, ilgaamžių termoplastinių medžiagų, įskaitant ABS, polikarbonatą ir ULTEM 9085.

FDM yra 3D spausdinimo procesas, kai objektas pagaminamas pagal 3D CAD modelį, vieną ant kito iš eilės klojant plonus išlydytos medžiagos sluoksnius. Adityvusis gamybos procesas yra atvirkštinis, palyginti su tradiciniais metodais, kuriuose medžiaga paprastai pašalinama. Naudodamiesi šia technologija gamintojai gali pagreitinti mažais kiekiais gaminamų sudėtingų dalių gamybą ir pagerinti jų kokybę.

„PolyJet“ technologija sukuriami tokie koncepciniai modeliai ir preciziniai prototipai, kurie laikomi galutinių produktų realistiškumo standartu. Spausdintuvas tiesiog išpurškia skysto polimero sluoksnius ant gamybos platformos, o veikiami UV šviesos modeliai sukietėja. Kadangi spausdinami sluoksniai yra labai ploni, galima suformuoti sudėtingas formas, smulkius elementus ir išgauti glotnų paviršių. „PolyJet“ technologija yra suderinama su daugybe visoje rinkoje esančių medžiagų savybių; pasitelkus šią technologiją taip pat galima spausdinti ir kelių medžiagų bei kelių spalvų detales.

Nesvarbu, ką pasirinksite – FDM, ar „PolyJet“, Jums teks pradėti kitaip galvoti apie projektavimą, kad galėtumėte pasinaudoti visais 3D spausdinimo teikiamais privalumais. Tam tikrais dizaino sprendimais galima maksimaliai padidinti detalės tvirtumą, pagerinti estetinį vaizdą arba kelis detalės komponentus sujungti į vieną modelį. Dvi detalės, pagamintos pagal tą patį projektą, gali turėti absoliučiai skirtingas medžiagos savybes, jeigu gamybos metu skirsis jų orientacija arba sluoksnių storis. Toliau abi šios temos bus aptartos išsamiau. Vien žinojimas, kad projektavimo metodas turi įtakos medžiagos savybėms, bus papildoma motyvacija ir stimulas gerai suprasti šiame vadove pateikiamus medžiagų pasirinkimo aspektus.

Funkciniai ir Paskirties Aspektai

Pirmiausia, ką reikėtų apsvarstyti, tai konkrečiam darbui tinkamos medžiagos pasirinkimas – kokia numatyta detalės paskirtis? Atrodytų, labai paprastas klausimas, tačiau į jį galima atsakyti labai įvairiai. Būtina atsižvelgti į visus detalės paskirties aspektus ir į aplinką, kurioje ji bus naudojama. Tik tada galėsite parinkti būtent tai paskirčiai tinkamiausią medžiagą. Vadovaukitės šiame vadove siūlomomis kategorijomis, kad paprasčiau sudarytumėte išsamų savo detalės profilį. Sudarytas profilis taps medžiagos pasirinkimo planu.

1. Produkto Projektavimo ir Gamybos Ciklas

Visų pirma, įvertinkite, kuriame produkto projektavimo ir gamybos ciklo etape šiuo metu esate. Tai svarbu, kadangi smulkiems elementams pagaminti tinkamiausios medžiagos ne visada yra tinkamiausios užtikrinti konstrukcinį tvirtumą, ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, jeigu gaminate koncepcinį modelį eksponavimui parodoje arba prototipą svarstymo posėdžiui, ir yra svarbi dalies estetika, tada pakanka, kad dalis gerai atrodytų. Ko gero nebus labai svarbu, ar jos matmenys bus tikslūs, ar dalis pasižymi funkcinio prototipo mechaninėmis savybėmis, ar gali praeiti formos, atitikimo ir funkcinius bandymus. Kita vertus, jeigu produkto plėtojimo cikle jau pasistūmėjote iki tokio taško, kad ruošiatės pagaminti tikrą galutinę detalę, tada tos medžiagos savybės ir konstrukcinis tvirtumas tampa daug svarbesni.

3D spausdinimas - gamybos ciklo etapas pic

2. Geometrija

Antra, svarbu suprasti, kad detalės dizainas ir geometrija turės didesnę įtaką medžiagos pasirinkimui FDM metodui, nei liejimo slegiant atveju. Įsitikinkite, kad Jūsų ruošiamame išsamiame detalės profilyje, pagal kurį rinksitės detalę, būtų kruopščiai atsižvelgta į toliau išvardytus geometrijos reikalavimus.

 • Kontūrai – tai išilgai FDM dalies kiekvieno sluoksnio perimetro kreivės nusodinta medžiaga. Šis nusodintos medžiagos sluoksnis žymi kiekvieno sluoksnio išorines ribas. Pagal numatytuosius nustatymus visi modeliai yra gaminami naudojant kontūrą.
 • Sluoksnio storis – kiekvieno FDM detalės gamybai naudojamo sluoksnio aukštis.
 • Sienelės storis – minimalus FDM dalies sienelės storis gali skirtis, priklausomai nuo detalei pagaminti naudojamo sluoksnio storio.
 • Elementai – FDM technologijoje naudojama speciali atraminė medžiaga, modelio gamybos metu laikanti išsikišusius geometrijos elementus. Tačiau modelis yra laikomas išlaikančiu savo svorį, jeigu gamybos metu nereikia papildomų atramų. Tai būdinga nuolydžiams iki 45 laipsnių vertikalės atžvilgiu.
 • Rastrai – tai medžiaga, kuria užpildomas sluoksnio vidus. Tokiu ekstruzijos būdu vidinę detalę galima užpildyti vientisai arba retu raštu. Galima pakeisti papildomus nustatymus ir užpildyti neigiamu arba teigiamu oro tarpu, taip nustatant reikiamą tankį.

Svarbu priminti, kad spausdinant FDM metodu beveik nėra jokių apribojimų gaminamos detalės dydžiui. Be to, FDM būdu galima atspausdinti bet kokios geometrijos detalę, nepaisant jos sudėtingumo. Sudėtingų formų detales gaminant adityviosios gamybos būdu išryškėja dideli kaštų ir laiko sąnaudų privalumai. FDM gamybos procese naudojant tirpias atramines medžiagas galima gaminti detales su ertmėmis, iškyšomis, skylėmis ir aštriais kampais, kai liejimo slegiant metodo galimybės gaminti tokios sudėtingos geometrijos dalis yra ribotos. Be to, FDM dalys nėra linkusios tiek persisukti, todėl ne visada būtinas vienodas sienelių storis. Gaminant FDM būdu nereikia giliai į modelį įterpti sąstandų, kaip kad gaminant liejimo slegiant būdu, kad būtų galima CNC staklėmis pašalinti liejinio formos medžiagą.

3. Funkcija

Reikia atsižvelgti į numatytą detalės paskirtį. Atsakykite į toliau pateiktus klausimus.

 • Ar Jūsų detalė turės atlikti mechaninę funkciją, pavyzdžiui, atlaikyti apkrovą, įtempimą arba trintį?
 • Ar Jūsų detalė bus naudojama tokiose pramonėse, kaip medicinos, aviacijos ar kosmoso, kuriose būtų taikomi tam tikri biologinio suderinamumo arba sertifikavimo reikalavimai?
 • Kokioje aplinkoje detalė bus naudojama?
 • Kokie bus keliami leidžiamųjų nuokrypių reikalavimai?

Žemiau esančioje lentelėje pateiktos medžiagos savybės paprastai matuojamos dirbant su FDM ir „PolyJet“ medžiagomis.
Išsiaiškinkite, ar Jūsų detalė patirs cheminių medžiagų, vandens, drėgmės arba ekstremalių temperatūrų poveikį. Tam tikrų medžiagų sudėtis formuojama taip, kad jos atlaikytų karščio, cheminių medžiagų, drėgnos arba sausos aplinkos poveikį, mechanines apkrovas bei atitiktų sertifikatų reikalavimus. Kelių medžiagų pavyzdžiai:

 • „ULTEM 9085“ medžiaga aviacijos ir kosmoso bei automobilių pramonės kanalams ir vidiniams komponentams;
 • FDM „Nylon“ 12 medžiaga tiems atvejams, kai aviacijos ir kosmoso bei automobilių pramonėje reikia atsparumo nusidėvėjimui, užfiksuojamų išlenkiant detalių arba trintimi užfiksuojamų įvorių;
 • Aukštos temperatūros „PolyJet“ fotopolimerai, skirti išbandyti karšto oro arba karšto vandens srautą vamzdžiuose arba čiaupuose.

4. Sertifikatai

Atkreipkite dėmesį, ar Jūsų projektui reikės sertifikuotų medžiagų – tai dažnai yra būtina aviacijos ir kosmoso, automobilių ir medicinos pramonėse. 3D spausdinimui galima naudoti keletą sertifikuotų medžiagų. Pavyzdžiui, ABS-M30i ir PC-ISO medžiagos, skirtos FDM metodui, turi ISO-10993 sertifikatus, o tai reiškia, kad jos yra biologiškai suderinamos medicininės klasės medžiagos. „ULTEM 9085“ turi FST sertifikatą, vadinasi medžiaga visiškai atitinka orlaivių liepsnos, dūmų ir toksiškumo reglamentus, orlaivių gamintojų toksiškumo reikalavimus.

5. Tarnavimo Laikas

Galiausiai, Jūsų detalės profilyje turi būti nurodytas idealus jos tarnavimo laikas, įskaitant naudojimo dažnumą tuo laikotarpiu. Pavyzdžiui, keliems ciklams turi pakakti detalės atsparumo? Vienos medžiagos yra atsparesnės už kitas. Be to, prieš gaminant galima modifikuoti detalių dizainą, pagerinant jų eksploatacines savybes ilgaamžiškumo prasme, todėl būtina iš anksto atkreipti dėmesį į šiuos reikalavimus, kad būtų galima suplanuoti atitinkamus veiksmus. Gamybos įrankiai (pvz., veržimo ir įtvirtinimo įtaisai) yra linkę nusidėvėti greičiau, kadangi jie yra nuolat naudojami stipraus poveikio aplinkoje, o koncepcinių modelių ir prototipų tarnavimo laikas paprastai yra trumpesnis.

Medžiagų Savybės

Kaip ir liejimo slegiant atveju, 3D spausdinimui naudojamos medžiagos pasižymi skirtingomis savybėmis ir apribojimais. Kiekvienos medžiagos atveju galėsite atsižvelgti į įvairias charakteristikas, kurios gali būti svarbios Jūsų projektui, įskaitant išsamiau nurodytas toliau pateiktoje schemoje:

Medžiagos savybė Apibrėžimas Bandymo metodas Matavimo vienetai
Mechaninės savybės
Tempiamasis stipris Atsparumas lūžimui spaudžiant.1 ASTM D638 Psi arba MPa
Tempiamasis pailgėjimas Procentinis pailgėjimas nutrūkimo metu tempiant.1 ASTM D638 Procentas
Tempiamasis modulis Įtempio ir elastinės deformacijos santykis tempiant.1 ASTM D638 Psi arba MPa
Lenkiamasis stipris Atsparumas deformacijai esant apkrovai.2 ASTM D790 Psi arba MPa
Lenkiamasis modulis Įtempio ir deformacijos santykis esant lenkiamajai deformacijai.2 ASTM D790 Psi arba MPa
Atsparumas smūgiams Izod metodu Santykinis atsparumas smūgiams, išbandytas su įpjautu ir neįpjautu bandiniu.3 ASTM D256 ft-lb/in arba J/m
Šiluminės savybės
Šilumos nuokrypio temperatūra (HDT) Pamatuotas polimero arba plastiko gebėjimas atlaikyti veikiančią apkrovą aukštoje temperatūroje. FDM medžiagos matuojamos esant dviem apkrovoms: 0,46 MPa (66 psi) ir 1,8 MPa (264 psi).4 ASTM D648 °F arba °C
Stiklėjimo temperatūra (Tg) Amorfinių medžiagų grįžtamasis perėjimas iš kietos ir santykinai trapios būsenos į išlydytą arba panašią į gumos būseną. DSC (SSYS) °F arba °C
Šiluminio plėtimosi koeficientas Tankio pokytis, įvykstantis keičiantis medžiagos temperatūrai. ASTM E228 E-05 in/in/°F arba E-05 mm/mm/°C
Elektrinės savybės
Tūrinė varža Kaip stipriai medžiaga priešinasi elektros srovės tekėjimui. ASTM D257 e15 omų-cm
Dielektrinė konstanta Konkrečiame dielektrike elektros lauko sukuriamo srauto tankio santykis. ASTM D150-98 Srauto tankis
Sklaidos faktorius Šiluma, kuri yra prarandama, kai izoliuojamoji medžiaga veikiama elektros srovės kintamuoju lauku. ASTM D150-98 Sklaidos intervalas
Elektrinis atsparumas Įtampa, kuriai esant pradingsta medžiagos izoliuojamosios savybės. ASTM D149-09 V/mil
Kita
Natūrinis svoris Medžiagos tūrio ir svorio santykis su tokiu pačiu vandens tūriu ir svoriu. ASTM D792 Tūrio ir svorio santykis
Degumo klasifikacija Plastiko medžiagos degumas. UL HB arba V-O
Rokvelo kietis Grynasis įspaudos gylio padidėjimas esant apkrovai. ASTM D785 Skalė M
Kietumas pagal Šorą Medžiagos atsparumo įspaudimui matmuo. Skalė A – D Skalė A – D
Specifinės fotopolimerų savybės
Vandens absorbcija Vandens absorbcijos greitis D-570-98 24 val Procentas
Pelenų kiekis Mineralinių užpildų kiekis medžiagoje. USP281 Procentas

Nuorodos

Informacija anglų kalba:

1. http://www.matweb.com/reference/tensilestrength.aspx
2. http://www.matweb.com/reference/flexuralstrength.aspx
3. http://www.matweb.com/reference/izod-impact.aspx
4. http://www.matweb.com/reference/deflection-temperature.aspx

Medžiagų Parinkimas FDM Metodui

Tam, kad savo FDM projektui parinktumėte tinkamą medžiagą, Jums reikės suprasti FDM technologijos galimybes ir apribojimus. Įtvirtinimo įtaisai, įrankiai ir prototipai, pagaminti iš FDM, gali ilgai tarnauti naudojami gamybos ceche ir išlaikyti geras eksploatacines savybes nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, kuriant ŠVOK įrangos prototipus ir naudojant lenktyninių automobilių dalims. FDM medžiagos pasižymi specializuotomis savybėmis, tokiomis kaip tvirtumu, elektrostatinio krūvio išsklaidymu, biologiniu suderinamumu, atitinkamomis V-O degumo ir FST klasėmis. Be to, FDM detalės varžosi su liejimo slegiant būdu gaminamomis detalėmis savo mechaniniu, šiluminiu ir cheminiu atsparumu. Jos gali atlaikyti karščio, cheminių medžiagų, drėgnos arba sausos aplinkos, mechaninio įtempio poveikį. Dėl to jos idealiai tinka naudojimui ypatingomis sąlygomis ir pagal aukštus standartus, taikomus aviacijos ir kosmoso, automobilių, medicinos ir kitose pramonėse. Toliau išvardyti minėtų medžiagų tipai.

ABS Termoplastikai

ABS termoplastikai yra tvirtos, pramoninio lygio medžiagos, naudojamos daugelyje pramonės šakų, kai reikia atsparumo smūgiams ir konstrukcijos tvirtumo. Šios medžiagos yra tikslios, ilgaamžės ir pakankamai tvirtos, kad tiktų bandymui realiomis sąlygomis arba demonstraciniams pavyzdžiams. Puikiu atsparumu deformacijai pasižymintys termoplastikai puikiai tinka greitai gaminti ikigamybinius prototipus, pagal kuriuos galima tiksliai prognozuoti pagamintų detalių eksploatacines savybes. Taip pat yra variantų, skirtų atvejams, kai keliami aukšti reikalavimai, pavyzdžiui, ABS-M30i medžiaga, skirta ISO-10993 sertifikuotam panaudojimui, ir ABS-ESD7 medžiaga, skirta elektrostatinį krūvį išsklaidantiems elektronikos komponentams.

Polikarbonatai

Polikarbonatai plačiai naudojami automobilių, aviacijos ir kosmoso, medicinos ir kitose pramonėse. Polikarbonatas pasižymi tikslumu, ilgaamžiškumu ir atsparumu, iš jo galima gaminti tvirtas dalis, atlaikančias funkcinius bandymus. Jo atsparumas smūgiams ir aukštoms temperatūroms yra didesnis nei ABS. Dažniausi panaudojimo atvejai: formos, atitikimo ir funkcijų bandymai, koncepcinis modeliavimas, užfiksavimui deformuojant skirtoms detalėms, vakuuminei metalizacijai, galvanizavimui ir RTV liejimo bei vakuuminio formavimo etaloniniams modeliams.

FST Sertifikatas

„ULTEM 9085“ medžiaga idealiai tinka aviacijos ir kosmoso, automobilių ir karo pramonei, kadangi yra FST klasės, jos didelis atsparumo ir svorio santykis, ji yra sertifikuota.

FDM Dizaino Aspektai

Viena iš vertingiausių įžvalgų, kurias galime Jums pasiūlyti dėl medžiagų parinkimo FDM procesui, neleisti praeities „dizaino ir gamybos“ praktikoms arba tradicijoms diktuoti medžiagų pasirinkimo ateityje. Senovinis mąstymas gali riboti potencialius naujų technologijų privalumus. Pavyzdžiui, kaip jau minėta anksčiau, geometriniai dizaino aspektai, tokie kaip vienodas sienelių storis, kad dalis nepersisuktų, ir sąstandų įterpimas giliai į detalę, kurių reikia liejimo slegiant būdu gaminamoms dalims, netaikomi FDM dalims. Be to, projektuojant detalę nereikia įtraukti detalės susitraukimo koeficiento. Susitraukimo koeficientai automatiškai įtraukiami apdorojant detalės projekto failą.

Projektavimas Adityviajai Gamybai

Štai vienas naujoviško mąstymo pavyzdys, kurį galite pritaikyti 3D spausdinimui: detalė, kuri anksčiau buvo gaminama iš lakštinio metalo liejimo slegiant būdu, dabar gali būti pagaminta iš plastiko FDM būdu, žymiai sumažinant kaštus, kadangi nereikia gaminti liejimo formų. Šiuo atveju, projektuodami galite sumažinti detalės kainą. Tokį požiūrio į projektavimą pokytį vadiname projektavimu adityviajai gamybai. Jeigu naujai permąstytumėte savo gaminamų dalių dizainą adityviosios gamybos kontekste, surastumėte paprastų sprendimų dabar egzistuojančioms konstrukcinių atramų problemoms.

Gamybos Orientacija

Dalies orientacija spausdinimo metu gali daryti didelę įtaką FDM būdu gaminamai detalei ir pakeisti medžiagos savybes. Galima parinkti tokią orientaciją, kuri maksimaliai veiktų gamybos trukmę, tvirtumą, sunaudojamą medžiagos kiekį ir paviršiaus apdailą. Reikia atsižvelgti į: gamybos greitį, paviršiaus kokybę arba apdailą, tvirtumą, atramų pašalinimą ir oro srautą. Pavyzdžiui, stačios spausdintos detalės sienelės gali būti plonesnės, todėl bus trapesnės, todėl reikės atlikti projekto pakeitimų arba naudoti tvirtesnę medžiagą. Be to, X kryptimi orientuotos dalys dažniausiai pasižymi didžiausiu atsparumu ir pailgėjimu nutrūkstant, o orientuotoms Y kryptimi būdingas mažesnis atsparumas, kai Z kryptimi orientuotų dalių tempiamasis stipris yra mažiausias. Tačiau prisiminkite, kad bendras dalies stipris priklauso nuo geometrijos.

3D spausdinimas - kryptis pic

Orientacijos kontekste prisiminkite, kad galite rinktis spausdinamo modelio sluoksnio storį. Kitaip tariant, galite rinktis spausdintuvo antgaliu nusodinamos plastikinės medžiagos rutuliuko aukštį, kuris gali turėti įtakos tiek detalės estetikai, tiek kainai. Storesniais sluoksniais gaminti pigiau, tačiau tam tikrų detalių rezultatas gali būti mažiau estetiškas, kadangi labiau matomos sluoksnių linijos arba laiptelių efektas kontūruose. Plonesnius sluoksnius gaminti brangiau, tačiau jie yra mažiau pastebimi. Spausdinamą detalę galite orientuoti taip, kad ant svarbiausių paviršių matytųsi kuo mažiau sluoksnių linijų ir laiptelių, ir kad sumažėtų gamybos kaštai. Savo projekto poreikius aptarkite su įmonės atstovu ir jis Jums padės išsiaiškinti, koks sluoksnio storis geriausiai tinka Jūsų detalei.

FDM Detalių Suskirstymas į Segmentus

Kaip minėta anksčiau, jokia detalė nėra per didelė gaminant FDM metodu. Prieš gaminant gali tekti suskirstyti detales į segmentus, kurie tilptų į 914.4 x 609.6 x 914.4 mm (36 x 24 x 36 colių) erdvę. Suskirstymą į segmentus taip pat galima naudoti norint pašalinti atraminės konstrukcijos perteklių arba apsaugoti trapius elementus, kurie galėtų būti pažeisti antrinių operacijų metu. Atspausdinus atskirus segmentus galima pasinaudoti įvairiais sujungimo ir suvirinimo metodais ir prijungti elementus bei sujungti atskirus detalės segmentus.

Užpildymas

Vienas iš FDM metodo unikalių privalumų yra galimybė gaminti pilnavidures dalis su pustuščiu koriniu vidumi. Tokios detalės pasižymi puikiu tvirtumo ir svorio santykiu – tokiu pačiu, kaip pilnavidurės detalės. Tačiau skirtumas toks, kad šie komponentai gali būti net iki 65 procentų lengvesni, nei gaminant tradiciniais, subtraktyvios gamybos metodais, kurie gali lemti svorį, ergonomiką ir galiausiai galutinio produkto gamybai sunaudotų degalų kaštus.

Medžiagų Parinkimas „PolyJet“ Metodui

„PolyJet“ fotopolimerai plonuose sluoksniuose sujungia platų spektrą medžiagų savybių, todėl galite gaminti tikrai labai į galutinį produktą panašius prototipus. Šių sluoksnių storis yra vos 14 mikronų (0.00055 colio), todėl paviršius būna labai glotnus. „PolyJet“ suteikia galimybę dirbti su keliomis medžiagomis ir keliomis spalvomis, o tai reiškia, kad viename 3D spausdinimo būdu pagamintame modelyje arba tame pačiame spausdinimo darbe galite derinti įvairias medžiagas. Todėl galima spausdinti modelius su iškyšomis, nudažyti įvairiais pilkumo atspalviais, vienu metu spausdinti spaudinius skirtingomis medžiagomis.

„PolyJet“ taip pat yra vienintelė 3D spausdinimo technologija, kuria galima spausdinti į gumą panašias medžiagas. Tuo pasinaudodami galite simuliuoti gumą, kuri gali būti įvairaus kietumo, atsparumo pailgėjimui ir nutrūkimui. Tokios medžiagos idealiai tinka koncepciniams modeliams ir prototipams, kuriuose galutinis produktas pagaminamas iš gumos, pavyzdžiui, padangoms, rankenoms, avalynei ir neslystantiems paviršiams.

Taip pat galite derinti iki trijų medžiagų ir sukurti labai specifinių savybių skaitmenines kompozicines medžiagas. Nuo panašumo į gumą (įvairių verčių pagal Šoro skalę A) iki polipropileno ir ABS ypatybių simuliavimo, toje pačioje dalyje galima kombinuoti tiek neskaidrias, tiek skaidrias medžiagas, tiek kietus, tiek minkštus elementus. Egzistuoja daugiau kaip 100 skaitmeninių medžiagų kombinacijų, todėl prototipais galima simuliuoti pačių sudėtingiausių galutinių produktų išvaizdą, pojūtį ir funkcijas. „PolyJet“ medžiagos gali būti toliau išvardintų tipų.

Skaitmeninės Medžiagos

Skaitmenines medžiagas galima kombinuoti tam tikromis koncentracijomis bei struktūromis ir taip išgauti reikiamas mechanines arba vizualines savybes.

Atsparios Aukštai Temperatūrai ir Panašios į ABS Medžiagas

Atsparūs aukštai temperatūrai ir panašūs į ABS medžiagą fotopolimerai simuliuoja standartinio plastiko šilumines savybes, todėl idealiai tinka statinių detalių šiluminiam testavimui.

Skaidrios Medžiagos

Skaidrios „PolyJet“ medžiagos yra pusiau skaidrūs fotopolimerai, skirti standartinio skaidraus plastiko simuliavimui.

Kietos ir Neskaidrios Medžiagos

Kieti ir neskaidrūs fotopolimerai užtikrina puikų ilgaamžių prototipų detalumą ir tinkamumą formos, atitikimo ir funkciniams bandymams.

Panašios į Polipropileną Medžiagos

Panašias į polipropileną medžiagas galima naudoti spausdinti prototipus, pasižyminčius tikro polipropileno išvaizda, lankstumu, stiprumu ir kietumu.

Panašios į Gumą Medžiagos

Naudojant į gumą panašius „PolyJet“ fotopolimerus galima simuliuoti įvairaus kietumo, pailgėjimo ir atsparumo nutrūkimui gumą.

Medicininės Medžiagos

„PolyJet“ medicininės medžiagos pasižymi puikia išvaizda ir atsparumu deformacijai, taip pat yra biologiškai suderinamos, todėl tinka odontologijos produktams, chirurginiams šablonams ir klausos aparatams.

3D spausdinimas - PolyJet medžiagos pasirinkimas pic

„PolyJet“ Dizaino Aspektai

Svarbu paminėti, kad fotopolimerai keičiasi, kai yra veikiami šviesa, todėl nėra tokie ilgaamžiai kaip inžineriniai plastikai. Prisiminkite tai, kai norėsite rinktis „PolyJet“ gaminti galutinę detalę. Dėl savo tarnavimo laiko, „PolyJet“ medžiagos geriausiai tinka koncepciniams modeliams ir prototipams su smulkiomis detalėmis. Naudojant „PolyJet“ medžiagas galima išgauti glotnų paviršių, todėl tai idealus pasirinkimas gaminti liejimo slegiant formas, tinkamas kurti prototipams arba net nedidelės apimties gamybai. Galite greitai kurti pritaikytas liejimo slegiant formas ir jomis iš plastiko pagaminti nedideles partijas galutinių gaminių, šitaip sutaupydami laiko ir pinigų, kuriuos būtumėte išleidę liejimo formų gamybai. „PolyJet“ yra geras metodas kurti liejimo slegiant prototipams, kai reikia sudėtingos geometrijos, kai gaminate mažus kiekius, jeigu tikėtina, kad keisis dizainas ir jeigu spaudžia terminai.

3D spausdinimas - medžiagų lentelė pic

Paviršiaus Apdorojimo Aspektai

Pradėję savo projektui rinktis medžiagas taip pat pagalvokite, ar norėtumėte dar kokio nors savo atspausdintos detalės paviršiaus antrinio apdorojimo. Pavyzdžiui, jeigu norite į stiklą panašaus paviršiaus, o ne atspausdintos FDM dalies natūralių sluoksnių linijų, arba jeigu planuojate dalį gruntuoti arba dažyti, Jūsų projektui reikės kokio nors antrinio apdorojimo. Galima apdoroti įvairiais būdais: šlifuoti būgne, lyginti garais, apdoroti šratų srautu, poliruoti ir dengti. Reikia iš anksto numatyti, ar reikės antrinio apdorojimo, kadangi po jo gali pasikeisti FDM ir „PolyJet“ dalių medžiagų savybės. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės paprastai arba būgne šlifuoti detalę, ko gero prarasite dalį medžiagos, o tai turės įtakos tikslumui ir stipriui. Tai žinodami iš anksto galite modifikuoti detalės projektą, kad galėtumėte vėliau ją apdoroti neprarasdami stiprio ir tikslumo.

Medžiagos pasirinkimas

Dabar jau turėtumėte geriau suprasti įvairius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis medžiagą kitam savo 3D spausdinimo projektui. Apibendrinant, patys sėkmingiausi projektai yra tie, kuriuose atsižvelgiama į detalės paskirtį, aplinką, kurioje ji bus naudojama, pageidaujamą išvaizdą ir dalies gamybai naudojamos technologijos galimybes bei apribojimus. Laikykitės šiame dokumente pateiktų patarimų ir sukurkite išsamų savo detalės profilį. Kreipkitės į mus ir aptarsime Jūsų projektą, padėsime išsirinkti darbui tinkamiausią medžiagą. Išsamų medžiagų sąrašą, kurį „ACATIA“ siūlo FDM ir „PolyJet“ gamybos technologijoms, rasite čia: FDM ir PolyJet medžiagos.

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika