3D spausdinimas - fdm technologija pic

Lydžiosios masės formavimas (Fused Deposition Modeling – FDM) yra adityviosios gamybos technologija, kuria detalės gaminamos po vieną sluoksnį, kaitinant ir ekstruduojant termoplastiko giją. Idealiai tinka gaminti beveik bet kokios formos ir dydžio sudėtingos geometrijos ilgaamžius komponentus. FDM yra vienintelis 3D spausdinimo procesas, kuriame naudojamos tokios medžiagos, kaip ABS, PC-ISO polikarbonatas ir ULTEM 9085. Tai reiškia, kad FDM metodu galima gaminti išskirtinio šiluminio ir cheminio atsparumo dalis ir prototipus, pasižyminčius puikiu tvirtumo ir svorio santykiu. Kadangi siūlome trumpą projekto įgyvendinimo trukmę ir nemažai apdorojimo galimybių, FDM yra išmanus pasirinkimas viskam – nuo koncepcinių modelių iki serijinės gamybos detalių.

Gauti Pasiūlymą

FDM Privalumai

Projektavimo Laisvė

Kadangi galima pagaminti beveik bet kokio dizaino detalę, jo nereikia taikyti prie konkrečios gamybos technologijos. Naudodamiesi 3D spausdinimu, inžinieriai gali paprastai pagaminti sudėtingus elementus, suformuoti ertmes ir vidinius detalių elementus – anksčiau problemų keldavę dizaino elementai dabar tapo paprastai įgyvendinami. Tačiau, dirbant su FDM technologija, medžiagos nebus kliūtis inovacijoms – sudėtingas dalis galite gaminti iš tų pačių išbandytų termoplastikų, naudojamų įprastinėje gamyboje.

Ypatingos Medžiagos

FDM procese galima naudoti platų spektrą ilgaamžių medžiagų, pasižyminčių unikaliomis savybėmis, todėl jos idealiai tinka įvairios paskirties pramonėms. Pavyzdžiui, medicinos pramonėje dažniau naudojamos tokios FDM medžiagos, kurios yra biologiškai suderinamos ir permatomos magnetinio rezonanso vizualizavimo (MRI) įrangai. Mūsų klientai, gaminantys pramoninius gaminius ir sunkiąją techniką, bei dirbantys transporto pramonėje, naudoja PC-ABS medžiagą dėl jos didesnio tvirtumo ir šiluminio atsparumo. ULTEM 9085 medžiagai dažnai teikiama pirmenybė aviacijos ir kosmoso srityse, kadangi jai išduoti liepsnos, dūmų ir toksiškumo sertifikatai pagal UL-94V0 ir FAA 25.853 standartus.

Serijinės Gamybos Detalės

Gaminant serijinės gamybos dalis be liejimo formų sutaupoma laiko ir lėšų. FDM pasiteisino kaip priemonė, kuria už prieinamą kainą galima mažais kiekiais gaminti ilgaamžes ir atsparias serijinės gamybos detales. Ja taip pat galima efektyviai dideliais kiekiais gaminti komponentus, kai jų dizainas yra per sudėtingas tradiciniams gamybos metodams.

FDM Panaudojimas

FDM dalys pasižymi neprilygstamu mechaniniu, šiluminiu ir cheminiu atsparumu, todėl ši technologija idealiai tinka tada, kai plastiką reikia naudoti nepalankiomis sąlygomis.

3D spausdinimas - fdm panaudojimas pic

Dažniausiai naudojama:

  • Pagalbinėms gamybos priemonėms;
  • Veržimo ir įtvirtinimo įtaisams;
  • Liejimo formoms iš sluoksniuoto anglies pluošto;
  • Funkciniams prototipams;
  • Serijinės gamybos detalių nedidelėms partijoms.

FDM Medžiagos

Gaminkite detales iš tų pačių tvirtų ir atsparių plastikų, kurie Jums pažįstami iš liejimo slegiant. Dirbdami su FDM technologija galite naudoti realius inžinerinius termoplastikus, tinkamus nepalankiai aplinkai, sunkiems bandymams ir reikliam panaudojimui.

FDM medžiagos

FDM Nuotraukų Galerija

FDM: Dažniausiai Užduodami Klausimai

Ar FDM dalys yra tokios pat tvirtos kaip ir komponentai, pagaminti tradiciniais gamybos metodais?

Taip, tačiau atspausdintos detalės orientacija ant spausdinimo platformos turi įtakos jos tvirtumui. Detalės yra žymiai tvirtesnės X ir Y ašyse, nei Z ašyje. Daugiau informacijos rasite perskaitę FDM projektavimo gaires.

Kokio smulkumo elementus galima atspausdinti FDM technologija?

FDM būdu spausdinama keliomis raiškomis. Didžiausios raiškos sluoksnio storis yra ± 0.089 mm, o X/Y ašyse raiška yra ± 0.0015 mm/mm.

Ar FDM gamybos metu galima padėti arba įterpti intarpų?

Gamybos metu technikai be jokių antrinių operacijų gali įterpti poveržlių, veržlių, varžtų, srieginių strypų arba kitų objektų.

Kokį didžiausią modelį galima atspausdinti?

Didžiausi mūsų spausdintuvai palaiko iki 406 x 355 x 406 mm dydžio modelius. Prašome patikrinti, ar Jūsų detalės telpa į šiuos matmenis, ir, jeigu netelpa, spausdinimas gali pabrangti arba teks modelį padalinti į kelias dalis. Susisiekite su mumis dėl patarimų, kaip tai padaryti.

3D spausdinimas - FDM projektavimo gairės pic2

FDM Projektavimo Gairės

Išsamesnes inžinerines specifikacijas ir kitus aspektus, įskaitant FDM naudojimo įvairiais atvejais privalumus ir trūkumus, sužinosite perskaitę FDM projektavimo gaires.

FDM projektavimo gairės

O jeigu jau esate pasiruošę gaminti, pasinaudokite mūsų paprastu kainos pasiūlymo įrankiu.

Gauti Pasiūlymą

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika