Išsiaiškinkite, Kokia Technologija Jums Tinkamiausia

Idėją galima paversti gaminiu daugiau nei vienu būdu. Šiandien 3D spausdinimo ir pažangios gamybos procesai pasižymi fantastiškomis galimybėmis, todėl gali būti sunku pasirinkti projektui tinkamiausią gamybos technologiją. Tačiau 3D spauda nėra visais atvejais vienodai tinkama technologija. Tam, kad išsiaiškintumėte, kuri technologija yra tinkamiausia Jūsų projektui, susipažinkite su kai kuriais kiekvieno proceso privalumais ir trūkumais.

PolyJet

Privalumai: „PolyJet“ proceso metu medžiaga yra išpurškiama ir sukuria net iki 0,0006” plonumo sluoksnius, todėl „PolyJet“ būdu pagamintų detalių paviršius dar spausdinimo mašinoje tampa glotnesnis nei gaminant kitais 3D spaudos procesais. „PolyJet“ suteikia galimybę gaminti hibridines kelių medžiagų detales, todėl vienas gaminys gali būti įvairaus kietumo ir turėti skirtingų mechaninių savybių, o pagaminti modeliai liečiant yra labai realistiški. Vienas didžiausių „PolyJet“ metodo privalumų – greitis. Detales, telpančias į maždaug 5×5” kubą, galima pagaminti per kelias valandas. „PolyJet“ metodas tinka gaminti etaloninius uretano liejinių modelius, taip pat ir pristatymams skirtus bei koncepcinius modelius.

Trūkumai: nors „PolyJet“ gaminius galima jungti ir formuoti didesnes detales, tačiau kuo didesnis gaminys, tuo brangiau atsieina jo gamyba. Taip yra todėl, kad atspausdinti didesnes nei 5×5” dalis užtrunka gerokai ilgiau.


Lydžiosios Masės Formavimas (FDM)

Privalumai: medžiagos ekstruzijos adityviosios gamybos procesas; FDM galima naudoti šias medžiagas: ULTEM, ABS, ASA ir biologiškai suderinamus polikarbonatinius puikių eksploatacinių savybių termoplastikus. FDM detalės sertifikuotos naudoti skraidymo aparatuose, jos plačiai naudojamos įvairiose pramonėse, ypač transporto pramonėje prototipavimui, priešgamybiniame ir gamybos etapuose. FDM būdu pagamintos detalės yra ilgaamžės, jų savybės beveik atitinka liejimo slegiant būdu pagamintų detalių savybes, tačiau dėl 3D spausdinimo technologijos gaminami modeliai gali būti sudėtingesni ir įvairiau projektuojami.

Trūkumai: FDM metodu sukuriamas storesnis sluoksnis nei PolyJet arba SL metodais, todėl jis ne toks tinkamas smulkių elementų turinčių prototipų gamybai dėl pastebimų sluoksnių linijų. Paviršių nuglotninti galima detalę papildomai apdorojant po gamybos, pavyzdžiui, šlifuojant rankomis arba apdorojant šratų srautu, tačiau FDM detalumu negali prilygti „PolyJet“ ir SL metodams.


Lazerinis Sulydymas (LS)

Privalumai: LS metodu gamyba vyksta savo svorį išlaikančioje plastiko miltelių vonelėje, todėl tai yra vienintelis 3D procesas, kuriam nereikia atramų, prijungtų prie pačios detalės. Dėl šios unikalios savybės LS būdu galima gaminti tokio sudėtingumo detales, kurios neįsivaizduojamos įprastinėje gamyboje. Šia technologija galima itin lengvai gaminti iš išorės nepasiekiamus detalių elementus, suformuoti ertmes ir susipinančius elementus. LS pasižymi ne tik galimybe spausdinti sudėtingos geometrijos detales, bet ir naudoti nailoną, kuris labai gerai išsklaido šilumą, yra sertifikuotas naudoti orlaiviuose, atsparus cheminėms medžiagoms, biologiškai suderinamas ir labai tvirtas.

Trūkumai: LS procesas vyksta kameroje, šiek tiek už plastiko lydymosi temperatūrą žemesnėje temperatūroje. Šia technologija nerekomenduojama gaminti didelių plokščių arba dėžės formos detalių dėl išsikraipymo.


Tiesioginis Lazerinis Metalų Sulydymas (DMLS)

Privalumai: DMLS yra 3D spausdinimo technologija, kuria gaminamos maksimalaus tankio detalės iš titano, aliuminio, inkonelio ir nerūdijančiojo plieno lydinių. Iš išorės nepasiekiami elementai, pavyzdžiui, vidinės ertmės ir kanalai, prijungimo elementai ir kiti sudėtingi intarpai DMLS būdu yra gaminami iš karto vieno proceso metu. DMLS metodu pagamintos metalinės detalės yra atsparios karščiui, HIP apdorojimui ir nepraranda savo geriausių mechaninių savybių.

Trūkumai: spausdinant DMLS metodu mažesniu kaip 45 laipsnių kampu pasvirusioms detalėms reikia atramų. Atramos gaminamos iš tos pačios medžiagos kaip ir galutinė detalė, o joms pašalinti gali prireikti daug laiko ir profesionalumo.


Stereolitografija (SL)

Privalumai: polimerizacija vonelėje; SL yra nepralenkiama prototipų ir modelių gamyboje. SL metodu pagamintų detalių plastikinis paviršius yra lengvai šlifuojamas ir idealiai tinka apdorojimui po spausdinimo. SL metodas geriausiai tinka dideliems ir precizinio liejimo modeliams, skirtiems nedidelės apimties gamybai. Ši technologija labai plačiau naudojama aviacijos ir kosmoso pramonėje, kai reikia lieti variklių komponentus. SL metodu galima pagaminti itin smulkių elementų turinčių detalių. Būtent todėl šią technologiją renkasi tie, kam reikia pagaminti labai detalius ir smulkių detalių turinčius prototipus.

Trūkumai: žema SL medžiagų šiluminės deformacijos temperatūra, mažas tempiamasis stipris; tokios medžiagos nėra idealiai tinkamos bandymams sudėtingomis sąlygomis arba daugumai galutinio naudojimo gaminių.


Uretano Liejimas

Privalumai: uretano liejimas yra tradicinė gamybos technologija, apimanti visus 3D spausdinimo arba CNC apdorojimo privalumus. 3D spaudos būdu pagaminti ir staklėmis apdoroti etaloniniai modeliai yra naudojami silikoniniams liejiniams arba liejimo formoms, gaminamoms iš pažangios formulės polimerų (AFP) uretanų, gaminti. Uretano liejimas dažnai naudojamas kaip mažos apimties gamybai taikomas sprendimas, kai per trumpą laiką reikia pagaminti nedidelį gaminių kiekį. Liejant uretaną ir gaminant lygius, tekstūruotus, spalvotus ir surinktus produktus, simuliuojamas liejimas slegiant. Tai vertingas didelių medicininių vežimėlių gamybos pramonės išteklius, kadangi naudojamos su ROHS, ROHS2, REACH ir SVHC reikalavimais suderinamos medžiagos.

Trūkumai: uretano liejimas idealiai tinka nedideliems kiekiams gaminti. Liejimo forma tinkama naudoti maždaug 10–50 kartų, o kartais ir 50–100 kartų. Uretano liejimas vertinamas dėl galimybės greitai gaminti ir pirmiesiems pateikti naujų gaminių, kol liejimo slegiant formos dar ruošiamos didesnės apimties gamybai.


CNC Apdirbimas

Privalumai: CNC apdirbimas yra paprastas sprendimas, kuriam būtini nedideli leidžiamieji nuokrypiai arba specialios medžiagos, kurių neįmanoma naudoti dirbant su kitomis priemonėmis. CNC apdirbimas yra konvencinis gamybos metodas, idealiai tinkamas prototipams, dideliems gamybiniams modeliams, etaloniniams modeliams, veržimo ir įtvirtinimo įtaisams gaminti.

Trūkumai: CNC reikia specialaus programavimo; kuriant sudėtingas geometrines formas gali reikėti programuoti keliais etapais arba keisti modelių kryptį. Dėl to CNC geriausiai tinka paprastesniems projektams, palyginti su 3D spausdinimu.


Liejimo Formos ir Liejimas Slegiant

Privalumai: liejimas slegiant puikiai tinka masinei gamybai, kai gaminama daugiau kaip 500–1000 vienetų. Nors liejimo formų kaina paprastai yra didelė, ją kompensuoja pagaminamų detalių kiekis, todėl liejimas slegiant yra idealus sprendimas masinei gamybai. Lieti slegiant galima iš įvairiausių medžiagų.

Trūkumai: liejimas slegiant yra ilgas procesas, o dėl dizaino ypatybių kai kuriais atvejais šis metodas yra netinkamas

Ar Jau Pasiruošę Imtis Darbo?

Paprasčiausias būdas savo projektui gauti kainos pasiūlymą – pasinaudoti mūsų nesudėtingu kainos paklausimo įrankiu.

Gauti Pasiūlymą

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika