PC-ISO FDM Medicinos Įrangoje – Tai Tvirtumo ir Saugumo Dermė.

3D spausdinimas - PC-ISO Medicinos ĮrangojeItin svarbus maisto ir medicinos produktų aspektas yra jų saugumas žmogui. Biologinis suderinamumas yra būtinas, nesvarbu, ar tai būtų buityje naudojami daiktai: virtuvės įrankiai ar vandens buteliukas, ar kas nors sudėtingesnio, pavyzdžiui, chirurginis įrankis.

Adityviosios gamybos procesuose, tokiuose kaip lydžios masės formavimas (FDM), naudojamos šiuos reikalavimus atitinkančios medžiagos. Vienas iš variantų FDM atveju yra polikarbonatas–ISO, dažniau vadinamas tiesiog PC-ISO.

Neapdorotoje būsenoje PC-ISO atitinka tiek ISO 10993, tiek USP VI klasės sertifikatų reikalavimus, apibrėžiančius biologinį suderinamumą. Taikant ISO 10993 yra išbandoma, kaip medžiaga sąveikauja su krauju ir kitais kūno skysčiais, o USP VI klasės bandymuose medžiagos implantuojamos į subjektą ir stebima, ar atsiras reaktyvumo požymių.

Naudojant šias biologiškai suderinamas medžiagas adityviąją gamybą galima taikyti plačiau nei vien tik koncepciniam modeliavimui ir prototipų kūrimui, todėl medicinos įrangos gamintojai gali pasikliauti FDM technologija ir gaminti įrenginius, kurie būtų saugiai naudojami klinikiniams tyrimams. Ši technologija puikiai tiks ir mažos apimties galutinio naudojimo produktų gamybai.

Be biologinio suderinamumo, iš PC-ISO pagamintos dalys dar pasižymi ir toliau išvardytais privalumais.

Didesnis tvirtumas: PC-ISO yra vienas iš tvirčiausių FDM termoplasitkų, jo tempiamasis stipris yra 63 procentais didesnis, o lenkiamasis stipris yra 67 procentais didesnis už ABS-M30i medžiagos – kito biologiškai suderinamo FDM termoplastiko.
Kadangi tvirtesnės detalės yra ir patvaresnės, PC-ISO puikiai tinka medicinos įrankių ir maisto pakuočių gamybai.

Daugiau sterilizavimo galimybių: PC-ISO šiluminės deformacijos temperatūra yra 133 laipsniai pagal Celsijų. Tai labai svarbus aukštoje temperatūroje sterilizuojant medicininius prietaisus ir chirurginius įrankius, kad žūtų bakterijos. Iš PC-ISO pagamintas detales galima sterilizuoti dar dviem dažnai naudojamais metodais: gama spinduliais ir etileno oksidu (EtO).

Skaidrumas: PC-ISO medžiaga gali būti dvejopa: balta ir skaidri. Naudojant natūraliai skaidrią medžiagą, galima stebėti skysčių arba kietų medžiagų tekėjimą per tokią detalę. Skaidri medžiaga taip pat dažnai naudojama kuriant šviestuvų prototipus.

Medicininės paskirties PC-ISO detalėms dažnai reikia tam tikro papildomo apdorojimo, todėl reikėtų atsižvelgti į toliau pateikiamus patarimus.

Pasirinkite geriausią apdailos variantą: FDM dalis galima nušlifuoti, nugludinti garais, apdirbti įrankiais, nugruntuoti arba nudažyti, kad jos atitiktų bet kokius estetinius glotnumo ir blizgesio reikalavimus. Dėl PC-ISO medžiagai būdingo tvirtumo kai kurios technologijos šioms detalėms netinka. PC-ISO detalių nugludinimas garais nėra veiksmingas, nes šio proceso metu naudojamos cheminės medžiagos tiesiog negali prasiskverbti pro detalės paviršių. Vietoje to geriau rinktis srautinį apdirbimą šratais, kad būtų išgautas matinis arba blizgus paviršius. Pasitarkite su mūsų inžinieriumi, kad pasirinktumėte savo projektui tinkamiausias papildomo apdorojimo operacijas.

Atkreipkite dėmesį į pašalinamą atraminę medžiagą: gamybos iš FDM procese naudojama atraminė medžiaga, kuri yra tarsi pastoliai tiems detalės komponentams, kurių negalima išspausdinti tiesiog ore. Jei dirbant su ABS pagrindo termoplastikais naudojama vandenyje tirpi atraminė medžiaga, tai iš PC-ISO gaminamų detalių atramos yra nulaužiamos ir pašalinamos rankomis. Tokias atramas reikėtų nulaužti labai atsargiai, kad nebūtų sugadinti sudėtingi detalės elementai. mūsų inžinieriai padės pasirinkti tokią detalės spausdinimo kryptį, kad reikėtų kuo mažiau atramų.

Ar Jau Pasiruošę Imtis Darbo?

Paprasčiausias būdas savo projektui gauti kainos pasiūlymą – pasinaudoti mūsų nesudėtingu kainos paklausimo įrankiu.

Gauti Pasiūlymą

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika