Kas Yra STL Formato Failas

STL yra standartinis failo tipas, naudojamas daugelio adityviosios gamybos sistemų. STL yra trimačio CAD modelio pateikimas trikampiais (1 pav.).

STL Failas - Paprastas Trianguliacijos Kodas

1 pav. Paprastas trianguliacijos kodas.

Dėl paviršiaus trianguliacijos (arba daugiakampių skaičiaus) trimatis modelis suskirstomas briaunomis. Išsaugant STL failą naudojami parametrai daro įtaką susidariusių briaunų skaičiui (2 pav. ir 3 pav.). Neįmanoma sukurti modelio su lygesniu paviršiumi, nei apibrėžtas STL faile. Jeigu modelis STL faile yra grubus ir briaunotas, atspausdintas fizinis trimatis modelis taip pat bus grubus ir briaunotas. Tačiau, kuo lygesnis ir kuo mažiau briaunotas paviršius (kuo didesnis daugiakampių skaičius arba suskirstymas trikampiais), tuo didesnis failas. Trimačiam spausdinimui tinka tik iki tam tikro dydžio failai, dėl to svarbu atrasti balansą tarp Jūsų modelio, pageidaujamo paviršiaus ir pasirinkto trimačio spausdinimo proceso.

STL Failas - Pavyzdys Grubios Trianguliacijos

2 pav. Grubios trianguliacijos pavyzdys.

STL Failas - Pavyzdys Lygios Trianguliacijos

3 pav. Smulkios trianguliacijos pavyzdys.

Beveik visos šiandieninės CAD sistemos sugeba sukurti STL failus. Naudotojui šis procesas yra labai paprastas – tereikia pasirinkti „File“ (Failas), „Save As“ (Išsaugoti kaip) ir „STL“. Visais atvejais eksportuokite savo STL failą kaip dvejetainį failą. Taip sutaupysite laiko, o sukurtas failas bus mažesnės apimties.

Dažniausiai, pakeitus tokius nustatymus kaip „Chord Tolerance“ (Stygos leidžiamoji nuokrypa) arba „Angular Control“ (Kampo kontrolė), pasikeis ir Jūsų STL failo raiška. Kuo didesnis STL failas, tuo daugiau trikampių išdėstoma ant modelio paviršiaus. Kai geometrija yra paprasta (mažai kreivių), failo dydis gali būti vos keli šimtai kilobaitų. Geras sudėtingų modelių detales galima pagaminti tik tada, jei failo dydžio intervalas yra 1–5 MB. Daugeliui geometrinių modelių nereikalingi didesni nei 5 MB failai, jie tik pailgintų kainos pasiūlymo pateikimo laiką ir detalių gamybą.

Smulkesnė informacija STL failu kokybės vadove – CAD išvestis FDM spausdinimui

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika