Su ULTEM Medžiaga 3D Detalių Tvirtumas Yra Aukštesnio Lygio

3D spausdinimas - ULTEM picSpausdinant lydžiosios masės formavimo (FDM) metodu galima rinktis iš plataus tvirtų termoplastikų spektro. Šios tvirtos medžiagos išsaugo eksploatacines savybes net ir tokiuose prototipuose bei galutiniuose gaminiuose, kuriems keliami gerokai griežtesni reikalavimai.

Tačiau kartais reikia didesnio tvirtumo, o tinka tik tam tikros medžiagos. Tokiais atvejais galima pasikliauti „ULTEM 9085“ – puikių eksploatacinių savybių termoplastiku, skirtu gerokai ilgaamžiškesnėms detalėms.

Būtent dėl tokio tvirtumo ši medžiaga dažnai naudojama automobilių, aviacijos ir kosmoso pramonėje. Verta atkreipti dėmesį į kelis ypatingus šios medžiagos privalumus.

Aukšta šiluminės deformacijos temperatūra: vienas iš didžiausių ULTEM medžiagos privalumų yra jos atsparumas aukštai temperatūrai – išbandyta šiluminės deformacijos temperatūra yra 153 laipsniai pagal Celsijų. Dažniausiai ULTEM naudojama aviacijos ir kosmoso pramonėje, automobilių ortakiams – esant mažoms apkrovoms, kai reikia aukštos šiluminės deformacijos temperatūros. Dėl to ULTEM yra geras pasirinkimas ir medicininiams prietaisams, kuriuos reikia sterilizuoti aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, autoklave.

Turimi sertifikatai: ULTEM priskiriamas atitinkamai FST klasei ir yra vienas iš nedaugelio 3D plastikų, sertifikuotų naudoti su orlaivių komponentais. Aviacijos ir kosmoso pramonėje reikalaujama, kad daugelis detalių atitiktų šią klasę, užtikrinančią medžiagos atsparumą liepsnai, dūmams ir toksiškumui (flame, smoke and toxicity – FST). Be to, ULTEM yra priskiriamas V-0 degumo klasei, o tai reiškia, kad jis yra itin atsparus ugniai.

Tvirtumo ir svorio santykis: aviacijos ir kosmoso pramonėje bendrasis orlaivio svoris turi įtakos degalų sunaudojimui. Orlaivio viduje esantys komponentai svorio prideda, tačiau nepaisant to turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp svorio mažinimo, saugumo ir funkcionalumo. Iš ULTEM pagamintos detalės yra lengvesnės, palyginti su metaliniais komponentais, pavyzdžiui, aliuminiu, tačiau yra gerokai atsparesnės smūgiams.

Estetika: nors ULTEM labiausiai vertinamas dėl savo mechaninių savybių, tačiau medžiagos išvaizda taip pat yra svarbi jos vertės dalis. ULTEM medžiaga gali būti dviejų spalvų: gelsvai ruda arba juoda. Automobilių bei aviacijos ir kosmoso pramonėje dažniau naudojamos juodos spalvos ULTEM detalės, nes jos geriau dera su kitais komponentais ir vizualiai neišsiskiria. Juoda spalva taip pat paslepia nusidėvėjimo žymes, o tai naudinga tose vietose, kurias nuolat veikia nešvarumai ir tepalas.

Pasirinkę ULTEM kitam savo projektui, atkreipkite dėmesį į toliau pateikiamas pastabas.

Atraminė medžiaga yra nulaužiama ir pašalinama rankomis: daugelio FDM termoplastikų atraminė medžiaga, gamybos metu naudojama paremti išsikišimus, suformuoti skyles ir kitokius virš tuštumos kabančius geometrijos elementus, yra tirpi vandenyje. Dirbant su ULTEM, atraminė medžiaga pagaminus detalę yra nulaužiama rankomis. Dėl to kyla pavojus smukliems elementams, kurie gali būti pažeisti šalinant atramas. Tačiau mūsų projektų inžinieriai gali Jums padėti to išvengti, įvairiai pakoreguodami failą, įskaitant ir gaminio spausdinimo krypties pakeitimą, kad atraminės medžiagos reikėtų kuo mažiau.

Apdaila: kai reikia atitinkamai pritaikytos paviršiaus apdailos, tam, kad būtų išgautos įvairios struktūros, ULTEM galima dažyti, pasirinkti srautinį apdirbimą šratais arba nušlifuoti. Kadangi tai yra itin tvirta medžiaga, svarbu atkreipti dėmesį, kad tvirtos ULTEM medžiagos paviršiaus šlifavimas arba apdirbimas rankomis užtruks ilgiau. ULTEM medžiagą taip pat dažnai dengia elektrolizės būdu, todėl dar labiau padidėja šiluminės deformacijos temperatūra ir pagerėja atsparumas cheminėms medžiagoms. Visi apdorojimo procesai gali turėti įtakos leidžiamiesiems detalės nuokrypiams, todėl iš anksto pakoregavus projekto failą bus paprasčiau užtikrinti matmenų tikslumą.

Nesvarbu, ar ULTEM medžiaga naudojama funkciniams prototipams, ar galutiniams produktams gaminti, jos tvirtumas ir turimi sertifikatai užtikrina, kad tai bus geras pasirinkimas įvairioms detalėms kurti.

Ar Jau Pasiruošę Imtis Darbo?

Paprasčiausias būdas savo projektui gauti kainos pasiūlymą – pasinaudoti mūsų nesudėtingu kainos paklausimo įrankiu.

Gauti Pasiūlymą

Copyright © 2018 ACATIA. Visos teisės saugomos. | Naudojimo Sąlygos ir Privatumo Politika